Dechowáci opět v Ostašově - křest kniny U. Wachtela

05.10.2019 19:29

Přijedou Dechowáci !!! Termín 3. - 6. října 2019. Naše přátele ubytováváme v Hotelu Liberec v centru Liberce. Ve čtvrtek po druhé hodině přijíždí Udo, Karsten, Jurgen, Sabine, Elfi, Kurt, Danja a Šadi. Vítáme se v recepci hotelu a seznamujeme s programem následujících dní. Po krátké přestávce se ještě ten samý den setkáváme při večeři v restauraci Na Růžku. Příjemné posezení s dobrým jídlem a pitím končí kolem deváté. 

4. 10. 2019 

Ke kostelu přijíždí Láďa, Tom a Hanka auty, nastupuje Karel a jedeme vyzvednout Dechowáky k hotelu. Na devátou je domluvena prohlídka Muzea Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích s průvodcem. Zde začíná historie výroby aut značky Škoda, je tedy pochopitelné, že pokračujeme do Muzea Škoda v Mladé Boleslavy, kde máme také objednanou prohlídku s průvodcem v německém jazyce. V restauraci Potrefená Husa obědváme a vracíme se do Liberce. Přibližně hodinový rozchod si každý tráví po svém. Sraz je opět v 16.30 v liberecké knihovně, kde nás čeká křest překladu knihy Udo Wachtela "Všechny cesty vedou domů". Událost zahajuje smíšený sbor Matylda a Tylda třemi českými písničkami, velice citlivě vybranými pro tuto chvíli.

Autor Udo Wachtel a Ladislav Haidl představují knihu a čtou v obou jazycích poutavý úryvek. Závěrečné slovo má " Ta naše písnička česká " opět v podání sboru Matylda a Tylda. Následuje skvělé občerstvení, jež napekly a připravily obětavé spolkařky. Příjemné posezení pokračuje v Radničním sklípku. Po znamenitém jídle a pítí se rozcházíme kolem deváté.

5.10.

Ráno ke kostelu přijíždějí tři známá auta, přidávají se Mrhalovi. Prší. Opět naše přátele nabíráme u hotelu a vezeme je na zámek Frýdlant. Erika tu před deseti lety vedla prohlídky v němčině, oprašuje svůj výklad, jde s námi jen klíčník. Za netradiční prohlídku Erice moc děkujeme.  Sjíždíme pod zámek do pivovaru Albrecht a po obědě jdeme na prohlídku s degustací. Po prohlídce se všem neřidičům pěkně pletou nejen nohy. Stále prší. Po příjezdu do Liberce je asi hodinu volno a v 18 hodin se scházíme opět Na Růžku na rozlučkovém večírku, který je navzdory celodennímu ošklivému počasí veselý a vřelý.

6.10.

Po snídani v hotelové restauraci jedou všichni do Ostašova ke kostelíku, rozloučit se ostatními spolkaři. Mirek a Erika přicházejí v uniformách z  třicetileté války. Po vzájemných slovech díků se naši milí přátelé loučí a odjíždějí. Děkujeme za návštěvu :-)

Za rok bychom se měli sejít v Dechowě.