PARK U KOSTELA 2012

Park vznikal v projektu nazvaném "Park u cesty" v rámci podpory nadace O2 "Thing Big". Prostor se nachází naproti kostelu sv. Vojtěcha, byl dlouhou dobu neudržován, a tak zarostl křovím i nálety. Díky projektu byl vyčištěn, zbaven náletů, keře prořezány, plocha vyrovnána a do nově vzniklého prostranství byla navezena zemina. Do nové hlíny byla vysázena tráva a postupně další keře a květiny. Bonusem bylo pořízení herního prvku pro malé děti, který byl do parku instalován spolu s novými lavičkami. Dnes je z původně nevzhledného a neudržovaného místa krásný park, kterým protéká Ostašovský potok s kamennými arkádami a je hojně navštěvován a využíván nejen pro konání akcí Spolku přátel Ostašova, ale ve velké míře hlavně místními občany, školou i školkou. 

původní stav z r. 2011 

první práce (2012)

Další fotografie najdete v GALERII

Silvestr 2013-2014 v parku

_______________________________________________________________________________________________________________________

MÍSTO, KDE ŽIJU...

FINANČNĚ PODPOŘILA NADACE GLOBUS A MĚSTO LIBEREC
                                

Koncem roku 2017 byly do parku instalovány venkovní cvičební prvky (šlapadlo a bradla) díky podpoře dalšího projektu "Místo, kde žiju"       

Participativní rozpočet města 2022 - nové průlezky do parku

Dětská průlezka, kterou spolek před lety pořídil a umístil do parku u kostela, dosložila. V tomto roce jsme proto žádali o nové herní prvky a jejich umístění do parku. Tentokrát jsme uspěli a průlezky v parku brzy budou na náklady města. Máme velkou radost.